BMX trasē Kadagā atklāta pasaules līmeņa starta barjera

11.07.2020.

Īstenojot jau otro LEADER projektu, biedrība “BMX Ādaži” Kadagas BMX trasē uzstādīja un 10.jūlijā atklāja modernu BMX starta barjeru ar laika mērīšanas un starta signāla iekārtām. Šāda starta barjera ir tikai trešā Latvijā (vēl tādas ir Rīgā un Valmierā). Tas dod iespēju Ādažu jauniešiem pilnvērtīgāk trenēties tuvu savai dzīvesvietai. Jāpainformē, ka Ādažu jaunieši jau šobrīd ar panākumiem startē gan Latvijas, gan Eiropas, gan pasaules čempionātos.

BMX trase Kadagā tiek būvēta pēc visiem standartiem, lai arī Ādažu novadā varētu notikt ne tikai Latvijas, bet jebkādas starptautiskas sacensības. Tomēr trase tiks piedāvāta plašai auditorijai – tajā notiks ne tikai riteņbraukšanas klubu treniņi un sacensības, to varēs izmantot ikviens, kam būs atbilstošs velosipēds un ekipējums.

Lai šādu trasi izveidotu, biedrība “BMX Ādaži” ieguldīja daudz sava laika un entuziasma, piesaistīja dažādus sadarbības partnerus, kā arī īstenoja vairākus projektus, t.sk., divus, kurus finansēja Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA). Projekta “BMX parka izbūve Ādažu novadā, Kadagā, pirmā kārta”, ietvaros tika izveidota jauna BMX pamattrase un ar speciālu materiālu nosegta virskārta, Otrās kārtas ietvaros tiek aprīkots starta kalns – ierīkota nojume, ierīkota starta barjera un nobruģēts starta kalns. Nojume un starta barjera ir uzstādīti, bet visu projektu  plānots pabeigt šī gad rudenī.

visi_logo_kopa.jpg