Projekta „Gudra pieeja vietējā mantojuma veicināšanā” atklāšana

30.05.2019.

Šī gada 22. maijā ar konferenci „Vietējā kultūras mantojuma veicināšana un popularizēšana – labās prakses piemēri tūrisma attīstībā” tika atklāts starpvalstu sadarbības projekts „Gudra pieeja vietējā mantojuma veicināšanā” (turpmāk - Projekts). Seminārā piedalījās Projekta sadarbības partneri no Polijas un Latvijas uzņēmēji, kas darbojas tūrisma jomā. Konferencē uzstājās Latvijas tūrisma jomas eksperts Normunds Smaļinskis, Salacgrīvas un Ādažu tūrisma jomas pārstāvji. Ar savu skatījumu un pieredzi tūrisma jomā dalījās arī Polijas delegācijas pārstāvji.IMG_8537.JPG

Veiksmīgi noslēdzot konferenci, Polijas delegācija visu nedēļu pavadīja, apskatot Ādažu un Salacgrīvas tūrisma objektus.

Ādažos tika apciemots kempings „Leiputrija”, kur īpašnieks V. Perro delegācijas dalībniekiem izrādīja kempinga teritoriju un dienu noslēdza ar aktīvām izklaidēm – šaušanu mērķi un foto orientēšanos, savukārt Pērkonu ceplī bija iespēja iepazīties ar latviešu maizes cepšanas tradīcijām, ka arī nogaršot tikko ceptu maizi.

Nedēļas otrā daļa tika pavadīta Salacgrīvā. Delegācijas pārstāvji apmeklēja Minhauzena muzeju, kur tika iepazīstināti ar Latvijas vēsturei nozīmīgiem cilvēkiem un Minhauzena dzīves gājumu, paviesojās Tūjas Daiļdārzā, pastaigājās gar jūras krastu un apskatīja Veczemju klintis. Tika apmeklēts arī Ainažu ugunsdzēsības muzejs un Ziemeļu mols. Vizīte noslēdzās ar Salacgrīvas tradicionālā Reņģēdāju festivāla apmeklējumu. Festivāla ietvaros, delegācijai bija lieliska iespēja nogaršot dažādus zivju ēdienus, redzēt tradicionālās dejas un dzirdēt latviešu dziesmas.

Projekta ietvaros ir plānoti divi pieredzes apmaiņas braucieni uz Poliju un Horvātiju. Biedrība „Gaujas Partnerība” aicina pieteikties Polijas braucienam, visus, kam interesē tūrisma nozares attīstība un vietējā mantojuma saglabāšana. Brauciens norisināsies no 2019. gada 6. līdz 11. augustam. Plānots, ka brauciena izdevumi tiks segti no Projekta līdzekļiem.

Lai pieteiktos braucienam, lūdzu aizpildiet biedrības mājas lapā http://www.gaujaspartneriba.lv/sadarbibas-projekti pieejamo pieteikumu pieredzes apmaiņas braucienam to nosūtot uz e-pastu: gaujaspartneriba@inbox.lv līdz 2019. gada 28. jūnijam.

 

9_VRG_logo_kopa.png