Ādažu novada dome sekmīgi īsteno vairākus LEADER projektus

26.02.2013.

2012.gadā biedrība „Gaujas Partnerība" Lauku attīstības programmas 2007.-2013.gadam pasākuma „Vietējās attīstības stratēģijas" ietvaros izsludināja pieteikšanos atklātā konkursa 3. un 4. kārtā. Vairākus projektus konkursā iesniedza arī Ādažu novada dome, no kuriem tika apstiprināti un jau sekmīgi īstenoti šādi projekti:

  • Projekts „Tehniskā aprīkojuma iegāde un uzstādīšana Ādažu novada domes Sociālā dienesta Atbalsta centrā", kura kopējās izmaksas 3150,84 LVL, no kuriem 2343,60 LVL finansē ELFLA, 807,24 LVL - Ādažu novada dome. Projekta ietvaros Sociālajā dienestā tika iegādāts tehniskais aprīkojums (galda dators, monitors, UPS, printeris, projektors, ekrāns, portatīvais dators, televizors, DVD atskaņotājs), kas ļauj pilnvērtīgāk organizēt Atbalsta centra darbību, atbalsta pasākumus, kā arī Atbalsta centra apmeklētājiem lietderīgāk pavadīt savu brīvo laiku.
  • Projekts „Profesionāla video projektora un ekrānu iegāde un uzstādīšana Ādažu kultūras centra Skatītāju zālē", kura kopējās izmaksas 9908,10 LVL, no kuriem 7369,66 LVL finansē ELFLA, 2538,44 LVL - Ādažu novada dome. Projekta ietvaros Ādažu kultūras centra Skatītāju zāle tika aprīkota ar profesionālu multimediju projektoru, stacionāru montējamu fona gaismu ekrānu, kā arī pārvietojamu video ekrānu ar priekšējās un aizmugurējās projekcijas materiāliem.

projektors Inga Perkone s

Profesionālais video projektors Kultūras centra Skatītāju zālē (foto: Inga Pērkone)

ekraans s

Fona gaismu ekrāns Kultūras centra Skatītāju zālē (foto: Sanda Tūtere)

  • Projekts „Skolas muzeja veidošana", kura kopējās izmaksas 7347,85 LVL, no kuriem 5465,34 LVL finansē ELFLA, 1882,51 LVL - Ādažu novada dome. Projekta ietvaros Ādažu vidusskolas muzeja izveidei vienā vidusskolas telpā tika iegādātas un uzstādītas mēbeles (apgaismotas stikla vitrīnas, datorgalds, izstāžu prožektors, plauktu sistēmas, bērnu manekeni, izstāžu stendi, biroja krēsli, mobilie stendi), datortehnika (daudzfunkcionāla drukas iekārta, galda dators, monitors, LED projektors, dokumentu kamera, videokamera), kā arī vertikālās žalūzijas (lai nodrošinātu muzeja materiālu saglabāšanu un kvalitatīvu projektora darbību).

muzejs 1 Inga Perkone s

muzejs 2 Inga Perkone s

Jaunās mēbeles Ādažu vidusskolas muzejā (foto: Inga Pērkone)
  • Projekts „Lietišķās mākslas darbnīcas aprīkojuma iegāde Ādažu mākslas un mūzikas skolā", kura kopējās izmaksas 7591,25 LVL, no kuriem 5005,33 LVL finansē ELFLA, 2585,92 LVL - Ādažu novada dome. Projekta ietvaros Ādažu Mākslas un mūzikas skolā tika iegādāts lietišķās mākslas darbnīcas aprīkojums - grafikas spiede, stikla kausēšanas krāsns, audumu tvaicējamais katls, sietspiedes rāmji, tjantinga komplekts un rākele, kas ļauj attīstīt esošo mākslas izglītību, kā arī izstrādāt jaunus mācību priekšmetus Ādažu Mākslas un mūzikas skolā.
stikla kausesana Inga Perkone s audums Inga Perkone s
Stikla kausēšanas iekārta un audumu tvaicējamais katls Ādažu Mākslas un mūzikas skolā (foto: Inga Pērkone)
  • Projekts „Nepieciešamā aprīkojuma un mūzikas instrumentu iegāde Ādažu simfoniskā orķestra dibināšanai", kura kopējās izmaksas 5379,18LVL, no kuriem 4001,04 LVL finansē ELFLA, 1378,14 LVL - Ādažu novada dome. Projekta ietvaros Ādažu Mākslas un mūzikas skolā tika iegādāts nepieciešamais aprīkojums (30 nošu pultis, krēsls kontrabasam, diriģenta podests, 40 krēsli) un atsevišķi mūzikas instrumenti (oboja, klarnete, alts, kontrabass) Ādažu simfoniskā orķestra dibināšanai.
orkestris Inga Perkone s
Ādažu Mākslas un mūzikas skolā jau tiek izmantoti jaunie mūzikas instrumenti (foto: Inga Pērkone)
  • Projekts „Flīģeļa iegāde Ādažu kultūras centram", kura kopējās izmaksas 14880,00 LVL, no kuriem 11067,77 LVL finansē ELFLA, 3812,23 LVL - Ādažu novada dome. Tā ietvaros, lai uzlabotu kultūras pakalpojumu kvalitāti un efektivitāti, kā arī veicinātu koncertdzīves daudzveidību, Ādažu Kultūras centrā tika iegādāts mūzikas instruments - flīģelis.

fligelis Inga Perkone s

Jaunais flīģelis Ādažu Kultūras centra Skatītāju zālē (foto: Inga Pērkone)

Vēl pašvaldībā tiek īstenots projekts „Mūzikas instrumentu - kokļu iegāde Ādažu mākslas un mūzikas skolas kokļu ansambļa dibināšanai", kura ietvaros Ādažu Mākslas un mūzikas skola iegādāsies akustisko koncertkokli ar iebūvētu stacionāro elektrisko skaņas noņemšanas iekārtu, akustisko koncertkokli, basa hromatisko kokli, kā arī kokļu pārnēsājamās somas un skaņojamās atslēgas. Projekta kopējās izmaksas 3303,30 LVL, no kuriem 2457,00 LVL finansē ELFLA, 846,30 LVL - Ādažu novada dome.