Ādažu novadā pie Gaujas – Iļķenē un Āņos izveidotas divas jaunas atpūtas vietas

Ādažu novadā esošie dabas objekti ir vieni no svarīgākajiem elementiem, kas cilvēkos rada interesi par novadu. Cauri novada teritorijai plūst Gauja, kā arī novadā ir liels skaits citu ūdenstilpņu, kas rada priekšrocības, attīstot tūrisma nozari, tomēr Ādažu novadā tūrisma infrastruktūra pie ūdenstilpnēm nav īpaši attīstīta. Lai novadam piesaistītu tūristus un arī vietējiem iedzīvotājiem sniegtu iespēju vairāk atpūsties skaistās vietās Ādažu novadā, biedrība “Gaujas Partnerība” 2016.gadā izveidoja atpūtas vietas pie diviem nozīmīgiem ūdensobjektiem, kas atrodas Ādažu novadā: Baltezerā, pie Mazā Baltezera un pie Gaujas tilta Ādažos.

Lai vēl vairāk popularizētu atpūtas iespējas pie Ādažu novadā esošiem ūdensobjektiem, kā arī ieinteresētu velobraucējus izmantot jaunos velo maršrutus Ādažu novadā, biedrība 2018.gada vasarā īstenoja projektu “Atpūtas vietu izveide pie Gaujas – Iļķenē un Āņos”, izveidojot divas jaunas atpūtas vietas upes pretējos krastos. Abas minētās vietas nebija izvēlētas nejauši – blakus tām abām pienāk ceļi (Iļķenes ceļš un Āņu ceļš), tās atrodas netālu no velo maršrutiem Nr.10 “Ādaži – Iļķene” un Nr.137 “Ādaži – Āņi”, kā arī to tuvumā kādreiz bija gan Iļķenes pārceltuve, gan Āņu tilts.

Projekta ietvaros tika izveidotas atpūtas vietas, lai nodrošinātu iespēju gan vietējiem iedzīvotājiem, tuvu savai dzīvesvietai, gan velotūristiem un laivotājiem atpūsties Ādažu novadā. Katrā no tām ir izveidots galds, divi soliņi, kā arī informācijas stends, kurā ir vispārīga informācija par velomaršrutiem Ādažu novadā un informācija par Iļķenes pārceltuves vēsturi. Atpūtas vietu Iļķenē plānots popularizēt arī kā laivu izcelšanas / nolaišanas vietu, tāpēc 3 km attālumā no tās, vietā, kur sākas Ādažu novada teritorija, ir uzstādīts baneris ar saukli “Sveicam Ādažu novadā!”.

Projekts tika īstenots Ādažu novada domes konkursa “Sabiedrība ar dvēseli 2018” ietvaros. Aicinām doties pārbraucienos pa Ādažu novadā izveidotajiem velomaršrutiem, kā arī izmantot abas jaunizveidotās atpūtas vietas!