Igauņu VRG vizīte Ādažos 2016.gada oktobrī

2016.gada 13.oktobrī, saulainā rudens dienā biedrība "Gaujas Partnerība" Ādažu novadā uzņēma ciemiņus no netālās Igaunijas – vietējo rīcības grupu (VRG), kas, līdzīgi kā "Gaujas Partnerība", nodrošina LEADER programmas ieviešanu savā darbības teritorijā. Vietējā rīcības grupa "Kirderanniku Koostöökogu" ir teritorijas ziņā mazākā VRG Igaunijā (līdzīgi kā "Gaujas Partnerība" Latvijā) un darbojas valsts Ziemeļaustrumos. Vairāk par vietējā rīcības grupu "Kirderanniku Koostöökogu" skatīt http://www.kirderannik.ee/ .

Pieredzes apmaiņas vizītes mērķis bija veicināt sadarbību un zināšanu apmaiņu par vietējo produktu ražošanu starp Igauniju un Latviju.

Pirmais pieturas punkts Ādažu novadā viesiem bija siernīca "Soira", kur viņi varēja iepazīties tuvāk ar un uzzināt sīkāk par ražotni, siera vārīšanas procesiem, nogatavināšanas un uzglabāšanas metodēm. Igauņi atzina, ka pie viņiem šādas siera ražotnes nav un ar interesi uztvēra to, kas tika stāstīts un rādīts.

Izbraucot cauri eksotiskajai poligona teritorijai, viesi nokļuva otrajā pieturas punktā – Iļķenē, ZS "Stirniņas", kur saimniecības vadītājs laipni izrādīja kempinga "Leiputrija" teritoriju un to, kas tuvākajā apkārtnē ir ticis izveidots pašu rokām.